Головна /  Путівник /  Центральний державний архів вищих органів влади та управління України /  Матеріали «Української народної республіки і Західної Української народної республіки», зібрані польським урядом в 1919–1920 рр. (колекція)

Матеріали «Української народної республіки і Західної Української народної республіки», зібрані польським урядом в 1919–1920 рр. (колекція)

Фонд
3505
Дати
1907–1920
Кількість описів
1
Кількість справ
53
Анотація
Вісники державних законів та розпоряджень ЗУНР за 1918–1919 рр. Акти Секретаріату військових справ, Міністерства фінансів, дипломатичних посольств і місій ЗУНР за кордоном. Документи про боротьбу польського уряду проти незалежності українського народу; діяльність митрополита А. Шептицького, розвідувальних служб Німеччини та Австро-Угорщини у військах ЗУНР; становище поляків на західно-українських землях. Повідомлення повітів ЗУНР про знущання польських військ над місцевим населенням. Статті польських авторів про належність західноукраїнських земель до складу Польщі. Окремі номери газет ЗУНР: «Республіка», «Народ», «Нове життя», «Громадська думка» та інші; вирізки з польських газет про стан справ в Україніу 1918–1919 рр. Короткі некрологи поляків, що загинули у Львові під час війни між Польщею та ЗУНР.